Nežinau kokį verslą kurti

Jeigu neturite idėjos, nežinote nuo kokios paslaugos ar produkto pradėti, vertėtų pasinaudoti idėjų kūrimo metodais, tačiau įprastai verslai atsiranda iš asmeninių problemų, galimybių trūkumo ar pagalbos kitiems. Paklauskite savęs, kas jums nepatinka, kelia nerimą, piktina? Ką norėtumėte pakeisti? Kokius produktus ir paslaugas naudojate, tačiau susiduriate su problemomis? Kokių produktų prekybą, gamyba ar paslaugų teikimas teiktų jums džiaugsmą? Atsakydami į šiuos klausimus turėtumėte atrasti tam tikrų produktų ar paslaugų, kurias galėtumėte suteikti. Verta įsidėmėti, kad jeigu prekiausite produktais ar paslaugomis vien dėl to, kad galima uždirbti – jie greitai kels asmeninių sunkumų. Jeigu netikite savo produktu, o jums patiems jie nepatinka, pardavinėdami juos jausitės lyg apgaudinėtumėte kitus. Turite būti tikri, kad tai ką jūs darote yra teisinga, reikalinga ir naudinga kitiems, tik tokiu atveju galėsite 100% pasinerti į darbą.

Pavyzdys. Jeigu Jūsų nei kiek nedomina laikrodžiai, jų detalės, priežiūra ir kiti smulkūs dalykėliai – neprasidėkite su laikrodžiais. Jeigu pradėsite nuo pačios pradžios, būsite smulkūs verslininkai, vadinasi visus darbus turėsite atlikti savarankiškai. Jeigu jums nepatinka laikrodžiai, o reikės juos aprašyti jūsų elektroninėje parduotuvėje, jūs rašysite be jokio noro, teks prisiversti tai daryti, imsite tai atidėlioti, todėl bus ženkliai sunkiau, o rezultatai nebus puikūs. Kitu atveju, jeigu jūs mylite laikrodžius, jums įdomus jų veikimo principas, modeliai, gamybos istorija – aprašymai liesis lengvai ir greitai. Žinoma yra įvairių išimčių, jeigu nepradedate nuo pradžių arba jums pats verslas ir visi sunkumai „veža“, tuomet jums neturėtų kilti sunkumų susitvarkyti su bet kokiu produktu, tačiau jeigu nesate patyrę, ką reiškia verslas ir neturite didelių investicijų, tuomet vertėtų rinktis patinkančius produktus, kuriuos naudojate arba norėtumėte naudoti patys, o ne vaikytis produktų, kurie galbūt uždirbs.

Svarstydami apie produktus ir paslaugas nepamirškite apgalvoti ir pasirenkamo produkto ar paslaugos perspektyvos ir plėtros. Tikriausiai esate girdėję apie tokį žaislą „Fidget spinner“, kuris neįtikėtinai greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje, tačiau kaip greitai išplito, taip greitai ir nusirito. Šiuo metu prekiauti šiuo žaislu vargu ar apsimoka, visgi laiku įšokus į traukinį būtų pavykę uždirbti. Vis dėl to, ar tai galima vadinti verslu? Žaislų prekyba yra verslas, jį galima plėtoti ir vystyti, prijungti vis daugiau prekių, tiekti į parduotuves ir panašiai, tačiau vieno žaislo „Fidget spinner“ prekyba yra ne verslas, o projektas. Verslas yra sistema, kuri gali vykti be pabaigos (su išimtimis), o projektas visuomet turi pabaigą. Jeigu renkatės produktą ar paslaugą, mąstykite kaip sukurti sistemą, užimti rinkos dalį, pritraukti klientus ir juos išlaikyti, kitu atveju jums gali pavykti sukurti projektą, kuriam pasibaigus reikės viską kurti iš naujo. Atminkite – kiekvienas produktas turi savo gyvavimo ciklą, jis sukuriamas, išpopuliarinamas, parduodamas ir pamirštamas. Neremkite viso savo verslo į vieną produktą ar paslaugą, kurkite sistemą, kuri galės prisitaikyti, optimizuotis ir veikti daugybę metų.

Įsivaizduokime, kad jau turite idėją, žinote ką, kam, kur ir kodėl parduosite, šis produktas Jus domina ir tikite, kad jis gali būti naudingas kitiems, vis dėl to, nepulkite užsisakinėti didžiulių prekių atsargų, pirmiausia idėją ištestuokite.

Gaukite Elektroninę parduotuvę

Gaukite internetinę svetainę „Paslaugoms"

Gaukite nemokamą internetinę svetainę