Kaip ištestuoti idėjas?

Įsivaizduokite jeigu prieš investuojant į verslo pradžią galėtumėte patikrinti ar Jūsų paslauga būtų naudojama, o Jūsų produktai perkami, tai būtų nuostabu, tiesa? Tai įmanoma, tačiau ne viskas taip paprasta. Produktų ir paslaugų ištestavimas nereiškia, kad tai nieko nekainuos (laiko ir pinigų), testavimu siekiama sužinoti rinkos požiūrį į Jūsų idėja ir tai padaryti kuo žemesniais kaštais. Idėjos (norimo parduoti produkto ar paslaugos) testavimui naudojami keli metodai:

Elementari analizė

Vienas iš paprasčiausių būdų, kaip galite iš dalies patikrinti savo idėjos tvirtumą yra paprasta analizė. Pabandykite siūlomą produktą ar paslaugą parduoti pažįstamam, o vėliau nepažįstamam žmogui, išnaršykite internetą ieškodami jūsų idėjos analogų, peržiūrėkite kainas, pabandykite pasiūlyti savo sumanymą Facebook grupėse ar skelbimų puslapiuose ir nepamirškite, kad tai daryti galite net ir neturėdami fizinės prekės ar paslaugos, Jums tereikia stebėti, ar yra susidomėjimas, o atsiradus klientams tiesiog pasakykite, kad visas prekes išpirko ar paslauga atnaujinama (leiskite pasireikšti savo kūrybiškumui), tai nėra pats gražiausias būdas testavimui, tačiau tai visuomet veikia

Nuomonės formuotojai

Šiais laikais vis daugiau kalbama apie socialinių tinklų Facebook ar Instagram nuomonės formuotojus (influencerius), o juos galima pasitelkti norint ištestuoti savo idėją. Šis testavimo būdas panašus į pirmąjį tuo, kad jį galima naudoti taip pat neturint fizinio produkto ar neteikiant paslaugos, tačiau norint šį metodą panaudoti reikia įdėti daugiau darbo ir investuoti šiek tiek pinigų. Šio metodo privalumas – didelis tikslumas ir testavimas realiomis rinkos sąlygomis. Viskas ką Jums reikia padaryti, tai surasti keletą nedidelių, jūsų sritį atitinkančių, nuomonės formuotojų (3000-8000 tūkstančiai sekėjų) ir pasiūlyti jiems reklamuoti Jūsų produktą ar paslaugą ir susidomėjusius nukreipti ten kur Jūs galėtumėte įvertinti jų „realumą“. Visi susidomėję Jūsų produktu arba paslauga gali būti nukreipti į skelbimų puslapį, sukurtą internetinį katalogą ar parduotuvę (kaip tai padaryti sužinosite sekančiuose skyriuose) ar kitą platformą, o tada stebėti kiek žmonių užeina ir tikrai susidomi Jūsų pasiūlymais. Šis būdas gali kainuoti įvairiai, kaina svyruoja nuo kiekvieno nuomonės formuotojo požiūrio ir suteikiamos reklamos dydžio. Tai gali būti postas visam laikui arba instagram‘o istorija 24 valandoms, o kaina gali svyruoti nuo dešimties iki kelių šimtų eurų. Pasitelkus šį metodą tiksliai žinosite realios rinkos susidomėjimą, tik nešvaistykite pinigų reklamuodami briketus per influencerius kurių auditoriją sudaro vaikai iki 10 metų, tikriausiai tai suprantate.

Google įrankiai

Vienas iš nemokamų ir lengviausiai prieinamų įrankių leidžiančių greitai patikrinti rinkos susidomėjimą tam tikrais produktais ar paslaugomis yra Google siūlomi įrankiai, o vienas iš jų – Google Trends. Trends yra įrankis kurį galite rasti į paiešką įvedę „google trends“, o jį naudoti itin paprasta. Čia galite sužinoti žmonių susidomėjimą per nustatytą laikotarpį, jums tereikia įvesti konkrečia temą, produktą ar paslaugą ir rezultatus išfiltruoti pagal tai ko Jums reikia. Pavyzdžiui galite įvesti „krovinių pervežimas“, pasirinkti Lietuvą kaip regioną ir nustatyti 12 mėnesių laikotarpį, o visa kita Google atliks už Jus. Tokiu būdu galite sužinoti kuriuo metų laikų žmonės labiausiai domisi krovinių pervežimu, kuriais metais susidomėjimas buvo didžiausias ir kaip jis kinta bėgant metams. Visi rodomi rezultatai remiasi realių žmonių paieškų skaičiumi, tad jie yra pakankamai tikslūs, kad galėtumėte juos analizuoti ir priimti atitinkamus sprendimus. Dar vienas itin naudingas įrankis, skirtas šiek tiek labiau „įgudusiems“ yra Google Adwords, o konkrečiau Google Adwords raktažodžių planuotojas. Šį įranki galite paprastai rasti į paiešką įvedę (Google Adwords Keyword Planner). Šis naudingas įrankis panašiai kaip ir Google Trends padės suprasti žmonių susidomėjimą tam tikra tema, tik šis įrankis Jums parodo ne tik bendrą žmonių susidomėjimą, tačiau suteikia ir tikslų atliktų paieškų skaičių pagal atitinkamą raktažodį. Pavyzdžiui, su šiuo įrankiu galite nustatyti, kiek tiksliai kartų per gruodžio mėnesį žmonės ieškojo riedučių ir palyginti paieškų skaičių su pavasario rodmenimis, tuomet suprasite kodėl riedučių pardavimai žiemą krenta. Naudodamiesi šiuo įrankiu Jūs paprastai ir greitai galėsite nustatyti bet kokio žodžio paieškų skaičių, o tai rodo susidomėjimą (kuo daugiau paieškų – tuo didesnis susidomėjimas), taip pat galėsite pamatyti kuriame regione susidomėjimas didžiausias, kuriuo metų laikų ir panašiai. Raktažodžių planuotojas galbūt paskatins Jus prekiauti unikaliomis kuprinėmis nes kaip tik artėja rugsėjo pirmoji, o mėnesį iki šios dienos paieškų skaičius su raktažodžiais „kuprinė“, „mokyklinė kuprinė“ itin smarkiai išauga, vadinasi daugybė žmonių ieško įsigyti kuprinių. Tokiu būdu galite ištestuoti bet kokį produktą ar paslaugą.

Gaukite Elektroninę parduotuvę

Gaukite internetinę svetainę „Paslaugoms"

Gaukite nemokamą internetinę svetainę